Onthulling in Vollenhove van het Marten Kingmaplein op 5 mei 2018

Op 5 mei aanstaande is de onthulling van het Marten Kingmaplein. Marten Kingma (1893 – 1965) en zijn broers hadden een aannemingsbedrijf. Het bedrijf van de Kingma's speelde in de Tweede Wereldoorlog een sleutelrol in de hulp aan neergeschoten vliegtuigbemanningen in de Noordoostpolder. Voor initiatiefnemer Henk van Heerde een reden om het plein bij de 2 supermarkten naar hem te vernoemen. Tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Belangenvereniging Vollenhove Stad in 2017 werd dit initiatief door de aanwezige leden ondersteund en heeft de BVVS deze naam aangevraagd. Een weg van onderzoek en goedkeuring, binnen de daartoe wettelijke regelgevingen, volgden en het verzoek is nu officieel goedgekeurd. Omdat 2018 het jaar van het verzet is, is de datum 5 mei gekozen om deze naam voor het plein officieel in gebruik te nemen.
Inmiddels is contact gelegd met de nabestaanden van Marten Kingma en zij zijn zeer verheugd dat het plein vernoemd wordt naar hun overgrootvader en opa. De nog in leven zijnde bijna 93 jarige zoon Frank Kingma is diep onder de indruk van dit initiatief. Reden te meer om van deze onthulling een klein feestje te maken op 5 mei. We hebben inmiddels de nabestaanden uitgenodigd, maar willen u als bevolking of geïnteresseerde ook de kans geven om samen met ons deze onthulling bij te wonen. Het programma is op dit moment van schrijven nog niet geheel bekend, maar als u interesse heeft stuurt u dan een mail, met daarin uw naam, adresgegevens, telefoonnummer én de reden van uw komst naar:secretaris@belangenverenigingvollenhove.nl   Dan komt u op de gastenlijst en krijgt u binnenkort het programma toegestuurd en behoort u automatisch tot de genodigden.  Doe dit wel vóór 25 april.

Geplaatst op: donderdag 12 april 2018